Головна | Продукція Новини | Контакти | Підтримка | Рішення | FAQ | Форум | Продажі

Технології широкополосного доступу


    Даний розділ призначений для тих користувачів, які вибирають технологію, для рішення своїх завдань.
    У розділі наведені короткі дані про технології широкополосного доступу й дані посилання на сторінки, де зібрана основна інформація про технологію, обладнання, що пропонує компанія "Вектор" Київ, яка працює по цій технології, рішеннях на базі даного обладнання, питання й відповіді, обзори і стандарти по даній технології і інформація з пресы, що стосується обладнання, тенденції ринку і компанії "Вектор" Київ.
   Цей розділ, на наш погляд, зможе допомогти нашим користувачам зробити правильний вибір обладнання, зрозуміти його застосування, ті питання, які виникають при рішенні того або іншого телекомунікаційного завдання.

  Технології:

 ADSL | SHDSL | VDSLHomePNAPowerline | VoIP |

 ADSL, ADSL2+
   ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) - "Асиметрична цифрова абонентська лінія" підкреслює закладене в цій технології розходження швидкостей обміну в напрямках до абонента й назад.
   Асиметричність ADSL має на увазі передачу більших обсягів інформації до абонента (відео, масиви даних, програми) і невеликих обсягів від абонента (в основному команди й запити).
   Швидкість передачі даних до абонента може встановлюватися до 8 Мбит/с, а від абонента в мережу Інтернет - до 1 Мбит/с при технології ADSL.
   Швидкість передачі даних до абонента може встановлюватися до 24 Мбит/с, а від абонента в мережу Інтернет - до 1 Мбит/с при технології ADSL2+.
   Максимально можлива швидкість передачі даних залежить від ряду факторів, що включають довжину лінії й товщину жили телефонного кабелю, а також установленого в провайдера й абонента встаткування (ADSL або ADSL2+).
    Основна особливість технології ADSL полягає в тім, що абонент може одночасно працювати в Інтернет і розмовляти по телефону. Оскільки передача телефонних і Інтернет-даних відбувається на різних частотах - телефон залишається вільним.

Детальніше -->>
http://dynamix.ua/techn/vector_adsl.htm

 SHDSL (G.SHDSL)
   SHDSL (Single-pair High-speed DSL) — технологія симетричної передачі цифрових потоків. Швидкість від 192 до 2320 Kbps по однієї кручений парі (два провода). При роботі по двом парам (чотири проводи) швидкість становить від 384 до 4640 Kbps. 
Метод кодування TC-PAM забезпечує спектральну сумісність SHDSL обладнання з обладнанням, яке використовує ISDN, HDSL, ADSL технології в одному багатопарному кабелі.
   SHDSL обладнання працює на базі транспортних технологій ATM, IP, Frame Relay.

Детальніше -->>
http://dynamix.ua/techn/vector_shdsl.htm
 VDSL
 VDSL технологія (Very High Bit-Rate Digital Subscriber Line) - стандарт надшвидкісної цифрової абонентської лінії.
 VDSL модеми підтримують швидкість передачі даних до 52 Мбіт/с у напрямку до користувача й до 1,5 Мбіт по напрямку від користувача при невеликій відстані передачі (від 300 до 1300 метрів). Технологія, як і ADSL, є асиметричною. Але, на відміну від чисто асиметричної технології ADSL, VDSL дозволяє працювати й у синхронному режимі. Ця якість технології дозволила застосувати таке рішення, як Ethernet-over-VDSL (EoVDSL). Модеми EoVDSL дозволяють перетворювати сигнали стандартного Ethernet в VDSL і забезпечують Ethernet сервіс на більші відстані,
використовуючи як транспортне середовище VDSL. Виробники обладнання випускають VDSL модеми, що працюють у синхронному режимі на швидкостях 10 (11, 13, 15) Мбіт/c на відстанях до 1300 (1500) метрів.

 VDSL модеми, як і модеми, що використають технології ADSL і HPNA, можуть працювати по існуючих телефонних
лініях, при цьому не заважаючи звичайній передачі телефонних повідомлень.

Детальніше -->>
http://dynamix.ua/techn/vector_vdsl.htm
 HomePNA (HPNA)
Технологія HomePNA (HPNA) 1.x (1 Мбіт/с) - Home Phoneline Networking Alliance - використовує метод IEEE 802.3 CSMA/CD (Ethernet) доступу до середовища передачі (стандарт ITU-T G.989.1). Смуга пропускання сигналу розташована в межах від 5,5 МГц до 9.5 МГц, що не впливає на роботу ADSL і VDSL - пристроїв і телефонів. По своїй суті, технологія HPNA 1.х - це Ethernet зі швидкістю 1 Мбіт/с, що працює по телефонним проводам.
  Технологія HomePNA ( HPNA) 1.1, дозволяє збільшити робочу відстань до 1.2 км при тій же швидкості - 1 Мбіт/с.
Це оптимальне рішення для "проброса" потоків зі швидкістю 1 Мбіт/с по звичайній телефонній парі.
  Стандарт HomePNA ( HPNA) 2.0 призначений для топології типу "шина". Смуга пропущення ділиться між всіма користувачами, досяжна швидкість HomePNA ( HPNA) 2.0 обладнання - 10 Мбіт/с, відстань - до 300-350 м.
  HomePNA ( HPNA) 3.0 передбачає швидкість до 128 Мбіт/с (іноді заявляється й 240 Мбіт/с). Використовуваний частотний
діапазон 2—30 МГц. Максимальне число користувачів - до 50, але з ростом їхнього числа швидкість обміну падає.
Це рішення оптимально для передачі голосу, даних і відеозображень на відстанях до 600 метрів.

Детальніше -->>
http://dynamix.ua/techn/vector_hpna.htm
 Powerline (HomePlug)
  Технологія Power Line Communication - PLC - телекомунікаційна технологія, що базується на використанні силових електромереж для високошвидкісного інформаційного обміну.
HomePlug Alliance прийняв єдиний стандарт на передачу даних по системах електроживлення. Прототипом PowerLine є технологія PowerPacket фірми Intellon, покладена в основу для створення єдиного стандарту HomePlug 1.0 specification (яка прийнята HomePlug альянсом 26 червня 2001 р.), у якому визначена швидкість передачі даних до 14 Мбіт/сек. 
  Основою технології Powerline є використання частотного поділу сигналу, при якому високошвидкісний потік даних розбивається на декілька відносно низькошвидкісних потоків, кожний з яких передається на окремій частоті, з наступним їхнім об'єднанням в один сигнал. Використання 84 частот, у діапазоні 4-21 МГЦ не впливають на передачу по проводам звичайної електроенергії.
  HomePlug Powerline Alliance в 2005 році заявив про новий стандарт HomePlug AV. Відмінною рисою його є швидкість передачі даних до 200 Мбіт/сек (замість 14 у попередній версії HomePlug 1.0), підтримка нового криптостандарта AES з довжиною ключа 128 біт замість застарілого DES (з довжиною ключа 56 біт).
Різновидом стандарту HomePlug AV, є модифікація HomePlug Turbo, зі швидкістю передачі 85 Мбіт/сек.

  Powerline (HomePlug) адаптер - пристрій, що дозволяє з'єднувати від 2 до 16 комп'ютерів у єдину локальну мережу через електропроводку 220 Вольтів. Дальність передачі - до 200 м. (по електропроводці). Звичайно використовується захист даних - DES або AES.

Детальніше -->>
http://dynamix.ua/techn/vector_homeplug.htm
 VoIP
  VoIP телефонія (IP телефонія або Інтернет телефонія) - технологія, що використовує Інтернет для передачі голосу.
При розмові, голосові сигнали перетворяться в стислі пакети даних і посилаються через Інтернет іншій стороні.
Ці пакети в адресата декодуются в голосові сигнали.
  При VoIP телефонії використовується ряд кодеков які виконують функції аналого-цифрового й цифро-аналогового перетворення й оптимізацію смуги пропущення. VoIP обладнання найчастіше використовує протоколи H.323 ITU (International Telecommunications Union) і SIP - Session Initiation Protocol IETF (Internet Engineering Task Force).
VoIP інтерфейси:
FXO (Foreign Exchange Office) - інтерфейс FXO підключається до стандартної телефонної розетки, як звичайний телефон. 
FXS (Foreign Exchange Station) - до інтерфейсу FXS можна підключати звичайний телефон. FXS інтерфейс забезпечує необхідну напругу, гудок і дзвінки, виконуючи функції стандартною телефонною станцією.
  VoIP шлюз виконує роль прикордонного пристрою між традиційною аналоговою телефонною мережею (PSTN) і ІP мережею
VOIP шлюзи з FXS портами призначені для підключення телефонних апаратів або міні-атс.
VOIP шлюзи з FXO портами призначені для підключення телефонних ліній або підключення VoIP шлюзу до міні-атс на внутрішні порти, як внутрішні телефони.
 VOIP телефон це апарат, що виглядає зовні як звичайний телефон, але підключається тільки через ІP мережу.

До достоїнств VoIP телефонії ставляться - низька вартість дзвінка, надійність, висока швидкість зв'язку, доступ з будь-якої точки світу, де є Інтернет і простота використання.

Детальніше -->>
http://dynamix.ua/techn/vector_voip.htm